Borba za Olimpijske igre: Hrvatska izborila polufinale turnira u Italiji

HRVATSKA je slavila protiv Tunisa sa 72:52 i izborila polufinale kvalifikacijskog turnira za Olimpijske igre.

Hrvatski košarkaši očekivanom pobjedom, nakon poraza protiv Italije, prošli su skupinu i u polufinalu ih čeka Grčka. U drugom polufinalu sastaju se Meksiko i domaćin Italija, a u Rio će otići samo pobjednik turnira.

Hrvatska se cijelo prvo poluvrijeme mučila s Tunisom, nakon što je nastavila s očajnom napadačkom igrom iz susreta s Talijanima. Nakon prve četvrtine bilo je tek 12:12, a drugu četvrtinu izabranici Ace Petrovića dobili su sa 17:12.

Ipak, početkom treće četvrtine na krilima Bogdanovića i Stipčevića Hrvatska je slomila Tunis i na kraju sačuvala prednost za plasman u polufinale.

Bogdanović je s 25 poena predvodio Hrvatsku, a Šarić je dodao 11 poena uz 10 skokova. Kod poraženih je Roll postigao 21 poen, od čega čak 10 u prvoj četvrtini.

Hrvatska protiv Grčke igra 8. srpnja od 16:30 sati.