Liga prvaka

Borussia lako do pobjede u Pragu, Genk zaustavio Napoli

U SUSRETU 2. kola F skupine Lige prvaka Borussia Dortmund je na gostovanju pobijedila prašku Slaviju 2:0.

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Achraf Hakimi koji se upisao među strijelce u 35. i 89. minuti. Marokanski branič, koji je u Dortmund stigao u srpnju prošle godine na dvogodišnju posudbu iz Real Madrida, zabio je oba gola nakon brzih kontranapada njemačkog sastava.

U drugom susretu iz ove skupine u derbiju večeri sastaju se Barcelona i Inter. Na ljestvici vodi Borussija s četiri boda, dok Barcelona, Slavija i Inter imaju po bod.

U susretu iz E skupine Genk i Napoli su odigrali bez golova. Gosti su u prvom poluvremenu čak tri puta gađali okvir gola. Dva puta Arkadiusz Milik, jednom Jose Callejon, ali nisu uspjeli svladati Gaetana Couckea.

U drugom susretu iz ove skupine večeras se sastaju Liverpool i RB Salzburg. Na ljestvici vodi Napoli s četiri boda, RB Salzburg ima tri boda, Genk jedan, a Liverpool je bez bodova, ali i s utakmicom manje.