SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

BRAZIL - ISLAND 32:29 Brazilci bez problema sredili Islanđane

RUKOMETAŠI Brazila pobijedili su Islanda sa 32-29 (15-15) u utakmici posljednjeg kola skupine I na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj i Danskoj te su na taj način izborili mogućnost plasmana na četvrto mjesto u skupini koja donosi dvoboj za 7. mjesto koje vodi u kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju 2020.

Standings provided by Sofascore LiveScore

Naime, Brazil bi osvojio 4. mjesto u slučaju poraza hrvatske reprezentacije od Francuske i uz uvjet da Njemačka ne uspije pobijediti Španjolsku.

U slučaju poraza Hrvatske i Španjolske, Brazilci će u krugu reprezentacija sa četiri boda ostati na petom mjestu, zbog uvjerljivog poraza (36-24) od Španjolaca koji bi u tom krugu bili treći, a naši rukometaši četvrti.

Hrvatskoj reprezentaciji pobjeda nad Francuskom jamči treće mjesto u skupini i mjesto u kvalifikacijama ua Olimpijske igre.

Želite li momentalno primiti obavijest o svakom objavljenom članku vezanom uz Svjetsko rukometno prvenstvo, instalirajte Index.me aplikaciju i pretplatite se besplatno na tag: sp rukomet 2019.

Index.me aplikaciju za android besplatno možete preuzeti na ovom linku, dok iPhone aplikaciju možete preuzeti ovdje.