Brazil, Italija, SAD i Argentina startali pobjedama u Pekingu

KOMPLETIRANO je prvo kolo nogometnog turnira na Olimpijskim igrama u Pekingu. Brazil, Argentina, Italija i SAD krenuli su pobjednički.

Nakon što je već ranije, unatoč neuvjerljivoj igri, Brazil pobjedom iskazao svoju kandidaturu za zlatnu medalju, Italija s dva realizirana jedanaesterca i jednim sjajnim potezom Giovinca pokazala moć, SAD odradio svoje protiv Japana, do pobjede je došla i Argentina svladavši Obalu Bjelokosti 2:1.

Lionel Messi, neopterećen mislima hoće li ga Barcelona vraćati iz Pekinga, bio je posebno nadahnut, pa su na njegovim krilima (pogodak i asistencija) Argentinci došli do prva tri boda na turniru.

Jedina utakmica prvog dana koja je završila bez pogodaka odigrana je u skupini B, gdje su bodove podijelili Nizozemska i Nigerija.

Domaćin Kina je u posljednjim minutama utakmice uspjela iskoristiti terensku nadomoć i izjednačiti na 1:1 protiv Novog Zelanda, koji je od 39. minute igrao bez Olda.