roland garros

ČILIĆ - FEDERER 2:6, 6:2, 6:7, 2:6 Čilić zakomplicirao meč pa se raspao

MARIN ČILIĆ izgubio je meč 2. kola Roland Garrosa od Rogera Federera sa 6:2, 2:6, 7:6, 6:2.

Čilić je slabo odigrao prvi set, ali je sjajnom igrom u drugom setu izjednačio meč.

No, ubrzo se, u trećem setu, našao u breaku zaostatka, a Švicarac je kod vodstva 3:1 imao 0:40 i još jednu prednost na Čilićev servis.

Hrvatski tenisač je u tim trenucima počeo jako riskirati i to mu se isplatilo. Spasio je četiri break-lopte i odmah u sljedećem gemu oduzeo Federeru servis za 3:3.

Do kraja seta oba igrača su servirala fantastično i set je otišao u tie-break. Za pobjedu 7:4 Federeru je bio dovoljan samo jedan mini-break, a do njega je došao tako što je Čilić kod 1:2 napravio dvostruku pogrešku i Federer je do kraja rutinski držao prednost.

Grafika: Sofascore za IndexSport

U četvrtom setu Čilić nije imao nikakve šanse. Švicarac je zaigrao puno bolje te riješio meč breakom za 3:1. Kao i u tie-breaku, i taj gem je odlučila Čilićeva dvostruka pogreška, ovaj put baš na break-loptu.

Federer je do kraja seta bez problema držao servis i napravio još jedan break za 6:2.

Švicarac će u 3. kolu igrati protiv Nijemca Dominika Koepfera.