CSKA slavio i na Cipru: Anorthosis ispao iz Europa lige

NOGOMETAŠI moskovskog CSKA prvi su kroz posljednje 4. pretkolo izborili plasman u skupine Europa lige. Bili su bolji od ciparskog Anorthosisa.

U prvom ogledu je CSKA napravio kompletan posao, kada je kao domaćin pobijedio 4:0.

Uzvratna utakmica je bila samo odrađivanje posla, u kojoj CSKA nije previše težio napadu, dok Anorthosis nije imao prave kvalitete ozbiljnije zaprijetiti suparniku.

Rasplamsalo se tek nakon prvog pogotka na utakmici, koji je pao u 76. minuti. Tada je Cafu nadmudrio Akinfejeva, no ruski odgovor je bio munjevit. Prvo je pet minuta prije kraja izjednačio Doumbia, dok je čileanski nogometaš Gonzalez minutu prije kraja Moskovljanima donio i drugu pobjedu protiv Ciprana.

Podsjetimo, u 2. pretkolu Europa lige Anorthosis je nakon produžetaka bio bolji od Šibenika.

Ostale uzvratne utakmice 4. pretkola ovog natjecanja su na rasporedu u četvrtak, a podsjetimo da se za plasman u skupine bore i dva hrvatska predstavnika, Dinamo i Hajduk.

Europa liga, 4. pretkolo, uzvrat:

Anorthosis - CSKA Moskva 1:2, prva utakmica 0:4 (Cafu 76 / Doumbia 85, Gonzalez 89)