Danska remizirala s Norveškom, Hrvatska u nedjelju treba pobjedu za Rio

FANTASTIČNU utakmicu odigrali su u drugom kolu kvalifikacija u Herningu domaćin Danska i Norveška. Završilo je 25:25, a za pobjedom puno više mogu žaliti Norvežani, koji su u jednom trenutku u prvom dijelu imali i četiri gola razlike (10:6).

Na poluvrijeme se otišlo s prednošću Norveške 13:12, a gosti su i u nastavku cijelo vrijeme imali prednost. Ipak, uporni domaćin je uspio izvući remi, koji ga sigurno vodi u Rio, neovisno o rezultatu nedjeljnog meča sa slabašnim Bahreinom.

S druge strane, ovaj rezultat je za Hrvatsku sjajan, jer da je Norveška pobijedila, a mogla je, Hrvatska bi za Rio trebala pobjedu od nekoliko golova razlike. Ovako, bilo koji trijumf protiv Norveške vodi igrače Željka babića na Igre u Rio.

Hrvatska i Norveška u nedjelju od 18 sati igraju ključan meč za Olimpijske igre.