oi tokio

Đokoviću se ispričavao što ga je pobijedio. Onda je nadmašio njega, Nadala i Federera

ALEXANDER ZVEREV suvereno je osvojio olimpijsko zlato pobjedom protiv Karena Hačanova 6:3, 6:1 za 79 minuta.

Tako je postao prvi njemački tenisač s olimpijskim naslovom. Zverev je u finalu nastavio gdje je počeo kad je Novak Đoković u polufinalu poveo 6:1, 3:2 s breakom u drugom setu. Od tada je Nijemac počeo igrati tenis na najvišoj razini. Protiv najboljeg na svijetu izgubio je još samo jedan od sljedećih 11 gemova i probio se u finale.

Ondje Hačanov nije imao nikakve šanse. Zverev je tom prilikom uspio ono što nisu tri najveća tenisača svih vremena. Osvojio je i završni Masters (2018.) te sada olimpijsko zlato.

Đoković i Federer su po šest, odnosno pet puta osvojili završni Masters u godini, ali nisu uspjeli trijumfirati u pojedinačnoj konkurenciji na Olimpijskim igrama.

Nadal pak jest osvojio olimpijsko zlato, ali nijednom nije završni Masters.