NBA

Dončić i Jokić korak do triple-doublea, hrvatski košarkaši skromni

TIJEKOM noći u NBA ligi je odigrano deset utakmica, a nove sjajne partije su odigrali Nikola Jokić i Luka Dončić, najveće regionalne zvijezde u NBA-u.

Nikola Jokić je nastavio juriti prema tituli najkorisnijeg igrača lige tako što je vodio Denver do pobjede nad Chicagom rezultatom 131:127 nakon produžetka.

Obojica nadomak triple-doublea

Jokiću je za triple-double nedostajala jedna asistencija. Srpski centar je utakmicu završio s 34 poena, 15 skokova i 9 asistencija, a u sličnoj situaciji bio je i Dončić.

Njegov Dallas je u gostima izgubio od Portlanda 125:119, a slovenski košarkaš je ubacio 38 poena te na to dodao devet skokova i devet asistencija. Portland su do pobjede vodili CJ McCollum s 32 i Damian Lillard s 31 poenom.

Hrvatski košarkaši imali su skroman učinak. Bojan Bogdanović je odigrao 25 minuta za Utu, zabio je deset koševa i upisao dva skoka i jednu asistenciju, a Dario Šarić je odigrao 24 minute za Phoenix, zabio je dva koša i upisao jedan skok, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Luka Šamanić nije nastupio za San Antonio Spurse.