Eduardo u debiju izborio penal za pobjedu Legije u 98. minuti, Jozak vodio slavlje u svlačionici

EDUARDO DA SILVA, nekadašnji napadač hrvatske reprezentacije, debitirao je za svoj novi klub Legiju iz Varšave i jedan je od najzaslužnijih za pobjedu 3:2 u sudačkoj nadoknadi.

Legia, koju s klupe vodi Romeo Jozak, povela je u 16. minuti golom Niezgode. Domaće Zaglebije su izjednačile na samom otvaranju drugog dijela, a Niezgoda je u 68. zabio za Legijinih 1:2.

Kad se činilo da će gosti uzeti sva tri boda, u sudačkoj nadoknadi Mares je drugi put izjednačio, ovaj put iz penala u 92. minuti. Bod nije zadovoljio Legiju koja je nastavila napadati do samog kraja, a par minuta kasnije Eduardo da Silva utrčao je za loptom u šesnaesterac. Vratar je krenuo na njega, a Dudu završio na tlu i sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Radović koji je u 98. minuti zabio za pobjedu 2:3.

Legia je nakon 22 kola vodeća s 41 bodom, a Lech, Gornik Zabrze i Jagiellonia imaju po 36 bodova.