Engleska se divi golčini u stilu Roberta Carlosa. Pogledajte bombu ljevicom

Screenshot: Twitter

PERVIS ESTUPINAN (25), sjajni Brightonov lijevi bočni, spektakularno se vratio u 19. kolu Premiershipa protiv Tottenhama nakon dva i pol mjeseca prisilne pauze. Zato što je oporavljenik od ozljede mišića, dobio je samo drugo poluvrijeme u derbiju za Europu, ali i to mu je bilo dovoljno za nezaboravan gol.

U 63. minuti zapečatio je pobjedu (4:2) fenomenalnim potezom. Loptu iz kornera primio je na 20-ak metara od gola iskosa s lijeve strane i odmah zatim ljevicom silovito opalio. Projektil u stilu Roberta Carlosa završio je visoko u suprotnoj maloj mreži Tottenhamovog gola za delirij na Brightonovom stadionu.

Guglielmo Vicario, golman Spursa, bacio se na loptu, ali nije imao šanse. Estupinanov udarac je neobranjiv. Ekvadorski bek došao je u Brighton u ljeto prošle godine iz Villarreala za 17.8 milijuna eura. Od tada u Engleskoj igra tako da mu se vrijednost udvostručila.