EP, plivanje: Hrvatska muška štafeta u finalu

HRVATSKA muška štafeta u disciplini 4x50 slobodno plasirala se u finale Europskog plivačkog prvenstva u 25-metarskim bazenima.

Duje Draganja, Mario Todorović, Ivan Levaj i Aleksej Puninski ostvarili su četvrto vrijeme kvalifikacija (1:27.82), zaostavši za najbržim Talijanima 1.49 sekundi. Naša će se štafeta tako u poslijepodnevnim satima boriti za treću uzastopnu medalju na europskim smotrama. U Rijeci je prije dvije godine osvojila broncu, a lani u Istanbulu srebro.

Plasman u polufinale na 50 metara leptir kroz jutarnje su kvalifikacije u Eindhovenu uhvatili Todorović i Puninski. Sedmim je rezultatom (23.64) dalje prošao Todorović, a devetim (23.95) Puninski. Polufinalne i finalna utrka na rasporedu su popodne.

Ostali naši predstavnici u jutarnjem dijelu programa posljednjeg dana EP-a nisu uspjeli izboriti nastavak natjecanja. Dominik Straga je završio 19. na 200 slobodno (1:47.45), a Mario Delač je u istoj disciplini bio točno dvije sekunde sporiji, zauzevši pritom 34. mjesto (1:49.45). Lovro Bilonić je bio 20. na 200 prsno (2:15.25), a isto je mjesto na 200 slobodno zauzela Anja Trišić (1:59.98). Petnaestogodišnja Matea Samardžić zaključila je natjecanje 26. mjestom na 200 leđno (2:15.41),a njezina vršnjakinja Valery Švigir je bila 29. na 50 slobodno (25.95).

Podsjetimo, u drugom će dijelu današnjeg programa Draganja braniti naslov na 100 metara mješovito.