Fish ušao u polufinale Miamija i postao američki broj jedan

AMERIKANAC Mardy Fish nastavio je s odličnim igrama na ATP Masters 1000 turniru u Miamiju. Nakon što je u osmini finala pobijedio Juana Martina del Potra, u četvrtfinalu je izbacio i šestog nositelja Davida Ferrera.

Petnaesti tenisač svijeta je nakon sata i 22 minute slavio sa 7:5, 6:2. Ferrer je u 11. gemu prvoga seta s dvije vezane dvostruke servis-pogreške omogućio Fishu break, nakon čega se potpuno raspao. Domaći je predstavnik u drugom setu iskoristio obje svoje prilike za oduzimanje suparnikova servisa, a sam nije pružio Španjolcu nijednu šansu za obrat.

Četvrta je to Fishova pobjeda u sedmome meču protiv Ferrera, a njome će od ponedjeljka postati najbolje plasirani Amerikanac budući da je branitelj naslova Andy Roddick ispao već u 2. kolu.

Spomenimo i da Fish u dosadašnja četiri meča u Miamiju nije izgubio ni set. U polufinalu će igrati protiv boljeg iz dvoboja drugog nositelja Novaka Đokovića i Južnoafrikanca Kevina Andersona.