Francuzi i Česi korak do četvrtfinala Davis Cupa nakon prvog dana

LIJEPU 2:0 prednost nakon uvodnog dana 1. kola Svjetske skupine Davis Cupa zaslužila je češka teniska reprezentacija na gostovanju u Breeu kod belgijskog domaćina.

U prvom meču dana Tomaš Berdych je bez izgubljenog seta slavio protiv Oliviera Rochusa. Bilo je sigurnih 6:3, 6:0, 6:4 za drugi češki reket protiv prvog belgijskog. Pet gemova više, ali ne i set, osvojio je Xavier Malisse protiv Radeka Štepaneka. Sedamnaesti tenisač svijeta slavio je 6:2, 6:4, 7:6(3).

Poput Čeha, i Francuska je prvog dana upisala obje pobjede. U tri je seta, nakon dva sata i 45 minuta borbe Gael Monfils bio bolji od Philippa Kohlschreibera. Osvojio je ukupno 27 poena više od suparnika (126-99) u meču koji je završio 6:1, 6:4, 7:6(5). Francuz je u meču iskoristio 5 od 14 lopti za break, Nijemac je u istim prilikama bio siguran u dva navrata iz sedam pokušaja.

Nešto neizvjesnije bilo je u meču koji je uslijedio, no niti nakon njega gostujuća reprezentacija nije imala razloga za zadovoljstvo. Benjamin Becker uzeo je set prvom francuskom reketu Jo-Wilfriedu Tsongi, no tek kod zaostatka od 2:0. Završilo je 6:3, 6:2, 6:7(2), 6:3 za 2:0 domaćina.