jadranski derbi

Franko: Bilo je priča o Hajduku, ali nebitno. Jedva sam dočekao Rujevicu

RIJEKA i Hajduk su u derbiju osmog kola HNL-a na Rujevici odigrali 1:1. Domaćin je došao u vodstvo krasnim golom glavom povratnika Franka Andrijaševića, a Hajduk je u 81. izjednačio fantastičnim udarcem Teklića s dvadesetak metara.

> RIJEKA - HAJDUK 1:1 Hajduk u drugom dijelu golčinom zabio za remi i prvo mjesto

Hajduk se ovim bodom izjednačio na vrhu s Dinamom s po 16 bodova, a Rijeka je četvrta s 12. Dinamo i Rijeka tek moraju odigrati zaostalu utakmicu.

Ovo su reakcije nakon Jadranskog derbija.

Prvi je pred novinare izašao povratnik u Hajduk, Filip Bradarić.

''Kada smo dolazili znali smo da je Rijeka na svom terenu jako dobra, nezgodni su. Utakmica je bila dosta teška. Prvo poluvrijeme nismo dobro krenuli, puno smo griješili u sredini. To je Rijeka koristila, prijetila preko kontri i polukontri. Franko je zabio glavom sa 16 metara, možeš mu samo čestitati. U drugom dijelu smo se dogovorili da ćemo ući malo odlučnije i hrabrije. To se i dogodilo, preuzeli smo inicijativu. Na kraju je Teklić zabio lijep gol'', rekao je Bradarić, pa je nastavio:

''Možemo sada pričati da smo u tom trenutku mogli ići na pobjedu, pokušali smo još nešto napraviti, ali oni su nas stisli i nismo imali sigurnost da napravimo višak. Najbitnije je da smo pokazali karakter i kad već nismo pobijedili, idemo neporaženi s Rujevice'', dodao je Bradarić, a zatim se dotaknuo osjećaja nakon što je ponovno istrčao na Rujevicu.

''Meni je ovdje teren kao doma, ali u prvom poluvremenu kao da mi je trebalo vremena da dođem sebi. Prva utakmica za mene je dobro odrađena, sigurno da mogu puno bolje. Već će od iduće utakmice to mora biti bolje, ipak neko vrijeme nisam igrao.''

''Jesi li upozoravao suigrače na Franka?

''Možeš ti to na to upozoravati, ali on je majstor, uđe iz drugog plana, ima odličan tajming.''

Doček je bio miks pljeska i zvižduka?

''Teško je to komentirati. Ljudi imaju svoje mišljenje, ja sam tu odradio sve korektno, vežu me lijepe uspomene. Međutim, Hajduk je moj klub, tu sam proveo 15 godina, od malena. To sam ja od prvog dana govorio kada sam bio u Rijeci. Meni je najvažnije da me suigrači i ljudi oko kluba cijene i vole i da sam s njima ostao u savršenom odnosu.''

Ovo ljeto su se u HNL vratili i Bradarić i Andriješavić. Prvi u Hajduk, drugi u Rijeku. Srdačno su se pozdravili prije i nakon utakmice.

Franko i ja se poznajemo od malena. Dugo smo igrali skupa i dugo se poznajemo. Pozdrravili smo se u tunelu i jedan drugome smo zaželjeli sreću. Život nas je odveo na različite strane, karijere su nam se razišle, ali rado smo se pozdravili'', rekao je Bradarić, a slično je rekao i Franko.

Junak Rijeke, povratnik na Rujevicu, Franko Andrijašević, razočaran je igrom svoje ekipe u drugom poluvremenu.

''U prvom poluvremenu smo odlično izgledali, imali smo šanse, a u nastavku smo se iz ne znam kojeg razloga povukli. Hajduk je stisnuo i zabio je Teklić. Prvo je poluvrijeme bilo dobro, ali igru u drugom poluvremenu moramo popraviti, rekao je junak Rijeke, Franko Andrijašević, pa je opisao kako mu se bilo vratiti na Rujevicu:

''Bilo je sjajno istrčati na Rujevicu. Jedva sam čekao istrčati, osjetiti tu atmosferu, na kraju sam i zabio gol. Žao mi je samo što nismo pobijedili. Ne znam zašto smo se povukli i pustili njih da igraju. Ne znam koji je bio razlog za to. Na kraju su nam iz jednog udarca zabili gol. Takve probleme imamo već neko vrijeme. Znam da sam tu samo desetak dana, ali očito ćemo morati na tome poraditi kako nam se takve rupe ne bi događale. Utakmica traje svih 90 minuta. Utakmica je bila jako dobra, sadržajna, bilo je prilika s jedne i s druge strane i treba biti realan i reći da je ovih 1:1 najpoštenije", kazao je Franko pa se osvrnuo i na priče da je trebao doći u Hajduk:

''Neki su razgovori postojali, ali te bih detalje ostavio za sebe.''

> VIDEO Torcida Andrijaševiću: Franko, Srbine, čakija ti ne gine

Hajduk je spasio u finišu mladi Tonio Teklić krasnim golom.

"Osjećaj je fenomenalan. Nisam još svjestan da sam zabio. Nismo pobijedili, ali ne smijem biti nesretan. Bio je pravi derbi'', rekao je mladi Teklić pa je nastavio:

''Na treningu se svi dokazujemo iz treninga u trening. Na treneru je konačna odluka. Moje je da radim i želim tako nastaviti dalje. Kad sam ušao, imao sam osjećaj da imamo Rijeku u šaci. Dominirali smo i morali smo zabiti. Gol posvećujem svima onima koji su mi barem malo pomogli u karijeri'', rekao je mladi Solinjanin.

Večeras su zabila dva Solinjanina, Franko Andrijašević i Tonio Teklić. Za koga je navijao Solin?