Gazzin prvijenac u kineskoj ligi

BIVŠI engleski reprezentativac Paul Gascoigne postigao je svoj prvijenac za kineskog drugoligaša Gansu Tianma iz grada Lanzhoua.

Kontroverzni "Gazza" igrao je 85 minuta u pobjedi 2:0 nad Qingdao Hailifengom, a strijelac je prvog pogotka u 14. minuti, kada je prvo oduzeo loptu, prošao dva igrača i iskosa pogodio sami gornji kut.

"Bio je to jedan od najljepših pogodaka koje sam ikad vidio", kazao je trener Gansua Zhong Bohonga, a njegovo mišljenje dijelilo je i 20.000 domaćih navijača.

Gascoigne (35) je došao u Kinu u siječnju kako bi oživio svoju karijeru. Prvotno je trebao igrati za prvoligaša Liaoning Bodao, ali se odlučio za drugoligaša iz pretežno muslimanskog grada na rubu pustinje.

Njegov klub je trenutno zadnji u ligi sa tek četiri pobjede, sedam remija i 11 poraza.