Ne može bez drame: Hrvatska slomila Sloveniju i pobjedom odjurila prema Riju!

HRVATSKI rukometaši protiv Slovenije pobjedom su se oprostili od navijača pred odlazak na Olimpijske Igre u Rio de Janeiru. U Opatiji su slavili s 22:20 uz šest pogodaka Igora Karačića. Po četiri su zabili Domagoj Duvnjak i Manuel Štrlek, tri je dodao Ilija Brozović. Stevanović je na golu skupio sedam obrana, a Ivan Pešić u drugom poluvremenu pet. Hrvatska je prvi dio susreta zaključila s četiri pogotka prednosti, da bi na otvaranju drugog dijela Slišković prvi put odveo Hrvatsku na plus pet. Bila je to najveća prednost odabranika Željka Babića, no Slovenci su šest minuta do kraja susreta preko Cingesara izjednačili na 19:19 za dramatičnu završnicu u kojoj su presudili golovi Domagoja Duvnjaka te Pešićeve obrane.

Hrvatska je u napadu djelovala sporo i na tome će u narednim danima do prve utakmice s Katarom 7. kolovoza u Riju izbornik najviše raditi s igračima koje je naveo na konačnom popisu. Među njima je, kao 16. igrač, i vratar Filip Ivić, kao moguća zamjena koju pravila dopuštaju nakon četvrtfinala.

Slovenci su u Opatiji imali raspoloženih strijelaca i dovoljno energije da namuče Hrvatsku drugi put u četiri dana. Po tri pogotka za ekipu Veselina Vujovića zabili su Henigman, Marguč i Cingesar, a po dva dodali Kavtičnik, Skube i Gaber. Ipak, Hrvatska im je uzvratila za poraz 25:27 u Kopru.

Hrvatska će na OI u Riju igrati u skupini A protiv Katara, Argentine, Danske, Francuske i Tunisa.

"Imamo dobar tim koji će ispuniti potencijale kada bude trebalo. Vidljivo je da smo spori te neprecizni u napadu. Dugo vodimo loptu i na tome ćemo u narednim danima raditi. Turnir je daleko i dobro je da imamo na čemu raditi. Ovako ćemo imati bolji fokus i bit ćemo precizniji u daljnjem radu do početka turnira. Nedostajalo je danas agilnosti i brzine, a najviše lakih golova. Zato je i rezultat bio nizak. No nisam zabrinut. I drugi imaju svoje probleme", kazao nam je nakon susreta izbornik Željko Babić.

Babićevi problemi su ozljede: nakon Marina Marića i Luke Šebetića izbornik je ostao i bez beka Domagoja Pavlovića.

Prvu utakmicu na Olimpijskim igrama Hrvatska igra 7, kolovoza protv Katara u 14:30 sati.

HRVATSKA - SLOVENIJA   22:20

0:1 Vid Kavtičnik zabija prvi pogodak za utakmici za vodstvo Slovenije.

1:1 Karačić zabija prvi pogodak za Hrvatsku. Na drugoj strani pada prva obrana Stevanovića. Hrvatska igra 6:0 obranu.

1:2 Henigman vraća vodstvo Sloveniji.

2:2 Zabija Domagoj Duvnjak iz sedmerca. Dvije minute isključenja za Kavtičnika.

3:2 Brozović se izborio za vodstvo Hrvatske.

4:3 Domagoj Duvnjak zabija i iz igre.

4:4 Drugi pogodak Henigmana.

5:4 Opet Brozović! Dobra suradnja u akciji prema crti, trebat će nam u Riju nakon što je otpao Marino Marić. Dvije minute isključenja za Sliškovića, ali i nova obrana Stevanovića.

5:5 Blagotinšek je izjednačio na 5:5.

Novi sedmerac za Hrvatsku, ovaj put Ivan Ćupić, ali Skok brani.

6:5 Krasan pogodak Karačića za novo vodstvo Hrvatske.

7:5 Prvi put Hrvatska ima plus dva, strijelac je ponovo Karačić. Obranili smo se u sljedećem napadu Slovenije. Hrvatska ide po tri pogotka prednosti. Slovenci su blokirali.

7:6 Zabarec vraća Sloveniju na minus jedan. Babić zove time out.

8:6 Štrlek je siguran sa sedam metara.

8:7 Opet Henigman zabija Stevanoviću, treći njegov pogodak.

9:7 Prvi pogodak Luke Stepančića.

10:7 S igračem više Mamić dovodi Hrvatsku na plus 3 u 27. minuti.

10:8 Gaber vraća Slovence u igru.

Isključen je Miklavčić.

11:8 Odličan pogodak Štrleka, minutu do kraja poluvremena.

12:8 Stevanović ovaj put čita Henigmana, a na drugoj strani Karačić prvi put dovodi Hrvatsku do vodstva od četiri pogotka.

13:8 Štrlek za plus pet Hrvatske!

13:9 Janc je na samom kraju poluvremena smanjio vodstvo Hrvatske.

Čekamo drugo poluvrijeme pred oko tisuću ljudi u dvorani Marina Cvetkovića. Ispred dvorane dobro se zabavljaju navijači Slovenije.

DRUGO POLUVRIJEME

14:9 Ivan Slišković zabio je prvi pogodak u drugom dijelu susreta.

14:10 Gaber uzvraća pogotkom za Sloveniju. Na golu Hrvatske je Pešić.

15:10 Sedmerac za Hrvatsku. Štrlek ide na crrtu i zabija Lesjaku.

15:11 Skube za Sloveniju, prvi njegov pogodak.

15:12 Ponovo Skube! Slovenija stiže do minus tri.

16:12 Hrvatski kapetan Marko Kopljar diže se i uzvraća istom mjerom.

16:13 Ne daju se Slovenci. Pogodak Poteka.

17:13 Krasna akcija Hrvatske, a točku na i stavio je Domagoj Duvnjak.

17:14 Marguč s krila buši Pešića.

Hrvatska nije iskoristila napad, a potom je Pešić obranio Skubi.

18:13 Brozović za plus pet Hrvatske nakon još jedne lijepo izrađene akcije.

18:14 Sedmerac za Sloveniju. Marguč ide na crtu i pogađa donji lijevi Pešićev kut.

18:15 Pešić brani Bombaču, Hrvatska nije iskoristila svoj napad, a Slovenci se opet vraćaju na plus tri.

19:15 Ne pušta ih Karačić, novi njegov pogodak.

19:16 Bombač pogodađa za Sloveniju.

19:17 Opet Bombač zabija, uz isključenje Brozovića. Evo Slovenaca na minus dva.

19:18 Slovenci stižu samo na pogodak zaostatka! Zabio je Marguč. Slišković ne uspijeva zabiti Lesjaku. Time out zove Vujović. Nakon time puta, nova obrana Lesjaka. Isključen je Gojun.

19:19 Cingesar u 24. minuti drugog dijela zabija za izjednačenje. Pri sljedećem napadu Hrvatske Isključen je Gaber.

20:19 Sedmi pogodak Igora Karačića. Zarabec dvije minute out.

21:19 Duvnjak je zabio i vratio Hrvatsku u nešto sigurniju zonu. Na drugoj strani spašava i Pešić.

22:19 Kada je najpotrebnije, tu je Duvnjak. Hrvatska imam plus tri, minutu i pol do kraja.

22:20 Marguč je zabio posljednji pogodak na utakmici. Hrvatska se pobjedom oprostila od navijača pred Olimpijske igre.