Giroud dostigao Zidanea, Francuska pobjedom krenula prema Rusiji

Getty Images/Guliver Image

FRANCUSKA nogometna reprezentacija, jedan od favorita Svjetskog prvenstva u Rusiji, otvorila je pripreme za SP pobjedom protiv Irske.

U prijateljskoj utakmici Francuzi su slavili s 2:0 golovima Olivera Girouda i Nabila Fekira u završnici prvog poluvremena. Giroud je u 40. minuti zabio za 1:0 i svoj 31. gol za Francusku čime se izjednačio sa Zinedineom Zidaneom na četvrtom mjestu vječne liste strijelaca. Na vrhu je Thierry Henry s 51 pogotkom.

Četiri minute kasnije Lyonov napadač Fekir, kojem mediji predviđaju bogati transfer ovog ljeta, zabio je za 2:0.

Francuska je dominirala cijelu utakmicu s više od 75 posto posjeda lopte, a Irci nisu uputili ni udarac u okvir gola.

Izbornik Francuske Didier Deschamps na teren je poslao sljedeću momčad: Mandanda - Sidibe, Rami, Umtiti, Mendy - Tolisso, N`Zonzi, Matuidi - Mbappe, Giroud, Fekir. Podijelio je minutažu i poštedio dio prvotimaca, pa su tek u drugom dijelu u igru ušli Griezmann, Debele, Pogba...

Do početka SP-a, na kojem igra u skupini s Australijom, Danskom i Peruom, Francuska će odigrati još dva pripremna susreta, s Italijom 1. lipnja i SAD-om osam dana kasnije.