bundesliga

GLADBACH - KÖLN 2:1 Nijemci prvi put u povijesti igrali bez gledatelja

U ZAOSTALOJ utakmici 21. kola njemačkog nogometnog prvenstva Borussia Moenchengladbach je u susretu bez gledatelja pobijedila Köln 2:1.

Lokalni derbi između Borussije i Kölna igrao se bez gledatelja zbog opasnosti od širenja koronavirusa. Bila je to prva utakmica u povijesti najvišeg ranga njemačkog nogometa, koji je pokrenut 1963. godine, koja se igrala bez gledatelja.

>>  Bild: Prekida se Bundesliga? Bayern odbija titulu

Utakmica se trebala igrati prije mjesec dana, ali je odgođena zbog nevremena.

Borussia M'gladbach - 1. FC Köln Rezultati uživo

Domaćin je poveo u 32. minuti golom Breela Embola, a na 2:0 je povisio Jorge Mere pogodivši u 70. minuti vlastitu mrežu. Embolo je sjajno ubacio, a Mere nesretno i nespretno svladao Tima Horna.

Marc Uth je smanjio lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora u 81. minuti.

Borussija je ovom pobjedom preskočila Bayer Leverkusen i sada se nalazi na četvrtom mjestu s 49 bodova. RB Leipzig je treći s 50 bodova, Borussija Dortmund na drugom mjestu ima 51 bod, a Bayern vodi s 55 bodova.