Grizzliesi izgubili od Celticsa, Giriček 17 koševa

BOSTON Celticsi utakmicom protiv Grizzliesa (96:89) prekinuli su mini-seriju poraza.

Grizzliesima je ovo 13 poraz u 14 gostujućih utakmica.

Gordan Giriček (17 koševa) bio je uz Gasola (18 koševa), najefikasniji igrač Grizzliesa.

Najbolji igrač utakmice bio je Antoine Walker iz Boston Celticsa, s 33 koša i 11 skokova.

Ostale utakmice

Zahvalujući vetaranu Reggieu Milleru (21), koji je postigao 17 poena u drugom poluvremenu, te još jednom Milleru Bradu (20) Indiana Pacersi su pobijedili u gostima New Orleans Hornetse 89:86.

Momčad iz Louisiane jako rijetko gubi kod kuće, a nakon poluvremena, koje su Hornetsi dobili sa 10 razlike, činilo se da će pobjeda ostati domaćinu. Ipak, presudila je kvaliteta trenutno vodeće momčadi Istoka (23:8), kojoj je ovo četvrti uspjeh zaredom, dok je New Orleans upao u seriju od pet poraza.

Washington Wizzardsi su svladali jaki San Antonio (105:103), a najveći ´Čarobnjak´ bio je Jerry Stackhouse (25), uz pomoć Larrya Hughesa (22) i Michaela Jordana (17). Tim Duncan (35, 13 skokova, pet blokada) nije mogao sam kod Spursa.

Chicago Bullsi su lakše od očekivanoga, zahvaljujući i sjajnim Jalenu Roseu (32) i Tysonu Chandleru (27) dobili Portland (102:87), čiji je niz od osam pobjeda prekinut. U Los Angelesu je Allen Iverson (27), uz pomoć Keitha Van Horna (19, 13 skokova), donio Philadelphiji trijumf kod Clippersa (83:75). U zadnjoj utakmici večeri u Houstonu Rocketsi su svladali Milwaukee Buckse (103:80).