Haaland suigraču nakon gola na debiju: Zbog tvojih lopti sam došao ovdje

ERLING HAALAND ovoga ljeta postao je novi napadač Manchester Cityja, a istovremeno i najzvučnija akvizicija tog kluba u eri šeika Mansoura. Mnogi očekuju da 22-godišnjak u ionako sjajnoj ekipi samo nastavi svoju golgetersku formu, a početak djeluje obećavajuće.

City je tijekom predsezonske turneje u SAD-u odigrao pripremnu utakmicu s Bayern Münchenom, a Pep Guardiola bio je uspješniji od Juliana Nagelsmanna i svog bivšeg kluba, iz kojeg je stigao u Englesku. Slavio je 1:0, a pogodak odluke postigao je upravo Haaland.

Sjajnom Norvežaninu trebalo je tek 12 minuta da matira Manuela Neuera, a to je uspio zahvaljujući oštrom ubačaju Jacka Grealisha. U poluvremenu su kamere njih dvojicu uhvatile na putu prema svlačionici i zabilježile Haalandovu rečenicu upućenu suigraču: "Zbog takvih lopti sam i došao ovdje."