Hajduk bez šanse protiv Varteksa

U PREDPOSLJEDNJEM dvoboju 16. kola Prve HNL Varteks je u Varaždinu pred 4.000 gledatelja pobijedio Hajduk 2:0 (1:0).

Strijelci su bili Šafarić (20)  i Benko (79). Obje su momčadi utakmicu završile s deset igrača, naime u 65. minuti Fumić je dobio drugi žuti karton, a četiri minute poslije crveni karton dobio je i Miše kod Hajduka.

U utakmici u kojoj su igrači Miroslava Blaževića dominirali u svakom pogledu nogometaši Hajduka izgledali su beznadno, što nije čudo ako se u obzir uzme emocionalna praznina nakon nedavnog poraza od Rome u Kupu UEFA.

Varaždinci su tijekom cijele utakmice imali puno više prilika, pa je Sunara mogao završiti pune mreže.

Pobjedom na Hajdukom Miroslav Ćiro Blažević ostvario je svoju prvu pobjedu otkad je preuzeo varaždinski klub.

Utakmicu je na stadionu Varteksa sudio Draženko Kovačić.

U ponedjeljak Dinamo igra sa Slaven Belupom, a u slučaju da klub iz Zagreba pobijedi, preuzet će vodeće mjesto na ljestvici.