Hajduk pobijedio u prvom derbiju sezone

U posljednjem susretu prvog kola nove sezone HNL-a Hajduk je pred 6000 ljudi pobijedio Zagreb rezultatom 2:0.

Utakmica je počela u 18h, a sudac je Željko Širić.

Sastav Zagreba: Stojkić, Žilić, Spahić, Barišić, Maras, Marić, Prosinečki, Biskup, Franja, Lovrek, Đalović

Sastav Hajduka: Runje, Skočibušić, Vejić, Neretljak, Ćaćić, Lozo, Carević, Đolonga, Turković, Krpan, Deranja

Nekoliko minuta nakon početka Zagreb je krenuo vrlo otvoreno prema vratima Hajduka, te u dva navrata opasno zaprijetio golu domaćina.

U prvih 11 minuta Zagrebaši predvođeni Robertom Prosinečkim imaju inicijativu u napadu, dok se prva prava akcija Splićana ostvarila se u 13-oj minuti, koji je pucao pored Zagrebovog gola.

Od 20. do 25. minute Zagreb je došao do nekoliko dobrih prilika, ali mu je svaki put nedostajalo smirenosti da okonča napad pogotkom.

Prosineči smireno upravlja Zagrebovom igrom te dugim i preciznim loptama upošljava zagrebačke napadače. No, ostaje pitanje hoće li Robi takvim tempom na nesnosnoj poljudskoj vrućini moći odigrati cijelu utakmicu.

U 33-oj minuti Hajduk je poveo golom Turkovića, koji je uspio ugurati loptu u mrežu u gužvi pred vratima Zagreba.

Antonio Franja propustio je u 40-oj minuti stopostotnu priliku nakon majstorskog centaršuta Prosinečkog na drugu vratnicu Hajdukovog gola.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:0, ali ako je suditi po prvom poluvremenu i brojnim prilikama s obje strane, nije vjerojatno da će utakmica tako i završiti.

Na početku drugog poluvremena Zagreb je imao par dobrih akcija, ali nijedna nije završena golom.

Hajduk je najviše prilika imao neposredno nakon što su dali vodeći gol, pa je neko vrijeme izgledalo da će u svlačionicu otići s više od jednog gola prednosti.

U 62-oj minuti nastavka Vuković je odnio lopte s noge neopreznog Marasa, odigrao po zemlji do novog Hajdukovog napadača Blatnjaka, koji je precizno pospremio loptu u Stojkićevu mrežu. Hajduk vodi 2:0.

Lovrek je u 68-oj minuti propustio vratiti Zagreb u utakmicu, nakon što je promašio gol Runje iz izgledne prilike.

Minutu nakon toga, Đolonga je iz slobodnog udarca odlično pucao, ali je lopta pogodila vratnicu.

Zagreb je posve prestao napadati nakon drugog Hajdukovog gola, većinu vremena brane se od probuđenog Hajduka.

Potkraj utakmice "usporio" je i Hajduk te mirno priveo prvi derbi sezone kraju.