Hajduk s osvojena tri boda ostaje drugi na ljestvici

Milan Rapaić iz prekida je u 42. minuti donio vodstvo Hajduku. Slobodan udarac dosuđen je nakon prekršaja Crnca na Krpanu osamnaest metara od gola, zbog kojeg je Crnac isključen.

U 4. minuti nastavka Hajduk je povećao vodstvo na 2:0. Gol je postigao drugi igrač koji je pojačao Hajduk preko zime, Turković.

U 38. minuti drugog poluvremena Turković je postigao još jedan gol, no on je poništen zbog zaleđa.

Stopostotnu priliku u posljednjim trenucima utakmice ne koristi Neretljak nakon sjajnog dodavanja Andrića.

U prvom dijelu utakmice bilo je očito da vodstvo Hajduku može donijeti samo Rapaić ili akcija koju on stvori, jer sve što je u prvih četrdesetak minuta bilo zanimljivo, bile su tri odlične "lopte s očima" Rapaića ubačene prema napadačima Hajduka.

Dvije poluprilike za Slaven imali su Filipović i Bošnjak, no propuštaju ih.

Rapaić je danas po prvi puta nakon 7 godina igrao u službenoj utakmici za Hajduk.

Utakmica se igrala na Poljudu pred 7,000 do 8,000 gledatelja po sunčanom vremenu.

S ovom cifrom ukupan broj gledatelja u 18. kolu HNL-a popeo se na dvadesetak tisuća, od kojih je većina utakmice promatrala u Kranjčevićevoj i na Poljudu.