Hajduk teško svladao Kamen, Rijeka pred ispadanjem

U SPLITU je Hajduk slavio protiv Kamen Ingrada 2:0. Iako se čini da je pobjeda bila glatka Hajduk ju je izborio teškom mukom. U Ligi za ostanak Slaven je bio bolji od Šibenika, a Zadar od Rijeke.

Hajduk – Kamen Ingrad 2:0

Oko 30. minute Krpan je škaricama pucao pored gola, a zatim je Turković pogodio vratnicu Kamen Ingrada.

Odmah zatim u kontri je bio Vidović, ali nije izjednačio rezultat.

U 36. minuti Čulina je poništio Neretljakov gol zbog prekršaja u kaznenom prostoru, iako se činilo da prekršaja nije bilo.

Prvo poluvrijeme završilo je rezultatom 1:0. Hajduk je bio nadmoćan. Splićani su imali 12 prilika, a Kamen samo dvije.

U 48. minuti nakon kombinacije Bule i Turkovića Hajduk dolazi u veliku priliku, ali ostvaruje samo novi promašaj.

U 51. minuti Bule glavom puca preko gola.

U 73. minuti, nakon što je srušen Turković u kaznenom prostoru dosuđen je jedanaesterac za Hajduk. Srna ovog puta nije bio uspješan. Galinović je uspio obraniti.

U 77. minuti Zekić izvodi slobodni udarac, ali puca pored gola.

U 88. minuti Turković postiže pogodak za 2:0 nakon dodavanja Darija Srne.

Sudac Čulina podjelio je tri žuta kartona Hajdukovim igračima, a jedan igračima Kamen Ingrada.

Varteks – Cibalia 1:0

U susretu 23. kola Lige za prvaka Prve HNL nogometaši Varteksa su pobijedili Cibaliju 1:0 pogotkom Huljeva u 83. minuti.

Utakmica je odigrana na stadionu Varteksa pred 1.500 gledatelja, a sudio je Pristovnik.

Dinamo - Zagreb, nedjelja, 17h

Slaven Belupo - Šibenik 3:0

Slaven Belupo poveo je golom Petra Bošnjaka u 18. minuti nakon akcije koju je poveo Dodik.

Škopljanac je imao veliku priliku za Šibenik, ali je Slavenova obrana sa crte izbila loptu.

Nakon prvog dijela Slaven Belupo zasluženo vodi 1:0.

Puljiz radi ozlijede u 55. minuti mora van nakon svega 13 minuta u igri. Umjesto njega ulazi Župan.

Ferenčina povećava rezultat na 2:0 u 60. minuti.

Šibenćani su imali dvije prilike za pogodak, ali oba puta su bili neuspješni.

Miljenko Kovačić u 84. minuti iz prekrasnog voleja postiže pogodak i donosi prvu pobjedu Slavenu u Ligi za ostanak.

Utakmica je završila pobjedom Slavena 3:0. Na Gradskom stadionu bilo je oko 1500 gledatelja.

Zadar - Rijeka 2:1

Vjekoslav Lokica danas prvi put vodi Rijeku.

U 34. minuti iz slobodnog udarca Pintar pogađa za 1:0, a odmah dvije minute kasnije Andre Mijatović izjednačuje na 1:1.

Prvih 45 minuta završilo je rezultatom 1:1. Zadar je imao tri udarca, a Rijeka dva tokom prvog dijela.

Nakon slobodnog udarca Blatnjaka Gondžić u 57. minuti dovodi Zadar u vodstvo od 2:1.

Zadar je na Stanovima pred oko 2000 gledatelja pobjedio 2:1.

Osijek - Pomorac 0:0

U susretu 23. kola Lige za ostanak Prve HNL između nogometaša Osijeka i Pomorca rezultat je neodlučen 0:0.

Utakmica je odigrana na stadionu Gradski vrt pred 1.000 gledatelja, a sudio je Šunjić.