Majstorska asistencija Alena Halilovića u novoj golijadi Las Palmasa

U PRVOJ utakmici 27. kola španjolskog nogometnog prvenstva Espanyol je svladao Las Palmas sa 4:3 (2:1), a Alen Halilović upisao je majstorsku asistenciju.

Domaći su praktički čitavu utakmicu vodili, prvi gol postigli su već u 1. minuti preko Davida Lopeza, Lemos je svojim prvim pogotkom u 31. minuti poravnao na 1:1, ali da Espanyol ipak na odmor ode s prednosti pobrinuo se Gerard u sudačkoj nadoknadi prvog dijela.

Lemos je u 49. još jednom izjednačio, ali je Piatti samo četiri minute potom iz kaznenog udarca pogodio za 3:2, a Jurado u 74. povisio na 4:2.

Na konačnih 4:3 smanjio je Mateo Garcia u 84. minuti na savršenu asistenciju Alena Halilovića.

Halilović je igrao za Las Palmas do 88. minute, dok Marko Livaja nije konkurirao za nastup.

Deveti Espanyol ima 39 bodova, dok je Las Palmas 12. sa 32.

Na vrhu je Barcelona sa 60 bodova, jednim više uz utakmicu više od drugog Reala iz Madrida.