Halilović se vratio nakon 4 mjeseca, Vietto hat-trickom potopio Las Palmas

ALEN HALILOVIĆ zaigrao je za prvu momčad Las Palmasa prvi put nakon gotovo četiri mjeseca. Hrvatski reprezentativac oporavio se od teške ozljede i uskočio u prvih 11 u uzvratnoj utakmici s Valencijom u Kupu Kralja. "Šišmiši" su pobijedili momčad s Kanara 4:0 i prošli u četvrtfinale.

Valenciju je do pobjede nosio Vietto koji je zabio tri gola. U 30. je doveo domaće u vodstvo, u 48. povisio na 2:0, a nakon pogotka Maksimovića u 54., zabio je i za konačnih 4:0 u 66. minuti.

Halilović je igrao do 80. minute.

Nogometaši Atletico Madrida rutinski su izborili plasman u četvrtfinale španjolskog Kupa Kralja.

Atletico je plasman među osam najboljih izborio s dvije pobjede protiv trećeligaša Lleida Esportiu. U prvom susretu momčad Diega Simeonea na gostovanju je slavila 4:0, a u uzvratnom susretu na stadionu Wanda Metropolitano bilo je 3:0.

Sva tri gola pala su u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Yannick Carrasco (57.), Kevin Gameiro (74.) i Vitolo (81.).

Hrvatski reprezentativac Šime Vrsaljko nije nastupio za Atletico.