Dva hat-tricka u golijadi Borussije protiv Young Boysa, u Ligi prvaka još Kopenhagen i City

THORGAN HAZARD i Raffael zabili su po tri gola za Borussiju Moenchengladbach u demoliranju Young Boysa 6:1 u uzvratnoj utakmici play-offa Lige prvaka. Nijemci su se s ukupnih 9:2 kvalificirali u skupinu najelitnijeg europskog nogometnog natjecanja.

Mlađi brat Edena Hazarda zabio je uvodni gol, a Raffael mu se priključio s dva do poluvremena. Hazard je u 60. zabio svoj drugi, a Brazilac zaključio svoj hat-trick u 77. minuti. Yoric Ravet smanjio je na 5:1 u 79. minuti, ali Belgijac se morao ispisati golom, svojim trećim na utakmici, i zaokružiti efikasnu večer njemačkog kluba.

Putem nacionalnih prvaka do grupne faze probili su se škotski Celtic, poljska Legia, bugarski Ludogorec i danski Kopenhagen. 'Ligaškim putem' među 32 kluba koji će se boriti za naslov europskog prvak probili su se engleski Manchester City, portugalski Porto, njemačka Borussia Moenchengladbach, francuski Monaco i ruski Rostov.