HRVATSKA NOĆ U NBA LIGI Hezonja, Šarić i Bogdanović postigli zajedno 54 poena

TRI hrvatska košarkaša odigrala su odlično svoje utakmice u NBA ligi te zajedno postigla 54 poena. Najbolji je bio Mario Hezonja, koji je pak na koncu izgubio s Orlandom od Charlottea, dok su Dario Šarić i Bojan Bogdanović ostvarili pobjede nad Miamijem, odnosno Brooklynom.

Hezonja, koji je u posljednje vrijeme igra fantastičnu košarku, ubacio je protiv Hornetsa 21 poen, uz 10 skokova, tri asistencije i dvije ukradene lopte za 35 minuta (10/20 iz igre, 1/6 za tri), koliko je proveo na parketu. Međutim, njegova momčad izgubila je tijesno s 104:102, a na drugoj strani briljirao je Dwight Howard s 22 poena i 13 skokova.

Hezonja je bio najbolji strijelac svoje momčadi.

Iako je gubila s čak 24 razlike, Philadelphia se uspjela vratiti i slaviti protiv Miamija također sa 104:102, a jedan od najboljih bio je Šarić. Hrvatski reprezentativac ubacio je 19 poena, uz osam skokova i tri asistencije (5/12 iz igre, 3/8 za tri) te bio prvi strijelac ekipe.

Triple-double ostvario je njegov suigrač Ben Simmons, koji je postigao 18 poena, 12 skokova i 10 asistencija.

Pobjedu je s Indianom upisao i Bojan Bogdanović, koji je s 14 poena, pet skokova i jednom asistencijom (5/11 iz igre, 2/6 za tri) pomogao Pacersima protiv Brooklyna 108:103. Njegova momčad odigrala je sjajno posljednju četvrtinu, u kojoj je slavila s 11 razlike i na koncu stigla do konačne pobjede, prema kojoj je vodio Victor Oladipo s 25 poena.

Dragan Bender postigao je šest poena i ostvario četiri skoka u porazu Phoenixa od Utah 97:107, dok je Ivica Zubac za pet minuta ubacio četiri koša, iz dva skoka i asistenciju u porazu Lakersa od New Orleansa 139:117.

Aktualni prvak Golden State pao je pod noge Portlanda 117:123. Kevin Durant ubacio je čak 50 poena, ali uzalud, dok je na drugoj strani Damian Lillard postigao 44 koša u velikom slavlju.

DeAndre Jordan je s 30 poena stigao do rekorda karijere u pobjedi njegovog Clippersa nad Bostonom 129:119, a Russell Westbrook upisao triple-double u pobjedi nad Memphisom 121:114.

Jedan od najboljih igrača NBA lige ubacio je 23 poena te ostvario 15 asistencija i 13 skokova.