Hrvatska U-17 reprezentacija poražena od Italije

HRVATSKA nogometna reprezentacija do 17 godina zauzela je četvrto mjesto na Europskom prvenstvu u Italiji.

U dvoboju za treće mjesto koje vodi na Svjetsko prvenstvo koje će se igrati u Peruu u rujnu naši mladi nogometaši izgubili su od domaćina Italije sa 1:2 nakon produžetaka. Obje su momčadi držale rezultat 1:1 do 80. minute.

Talijani su poveli sa 1:0 preko Lorenza De Silvestrija u 60. minuti, Nikola Kalinić je samo par minuta kasnije uspio izjednačiti, ali se ubrzo potom od junaka pretvorio u tragičara.

Naime, šest minuta prije kraja Kalinić je promašio kazneni udarac koji bi zasigurno njegovoj momčadi donio brončano odličje da bi potom Davide De Gennaro u posljednjoj minuti produžetka postigao gol za pobjedu Italije.