Hrvatska za povijest: Ovakvo finale nismo gledali od 1966. godine

FRANCUSKA je u finalu Svjetskog prvenstva pobijedila Hrvatsku 4:2 i osvojila svoj drugi naslov prvaka u povijesti.

Francuzi su poveli autogolom Mandžukića u 18. minuti, ali je Perišić u 28. izjednačio. Ipak, Griezmann je u 38. iz penala zabio za 2:1, a sve je bilo gotovo u 59. kad je Pogba lijepim udarcem povisio na 3:1. Mbappe je šest minuta kasnije zabio i četvrti gol za Francusku, a konačnih 4:2 postavio je Mandžukić u 69. minuti nakon katastrofalne pogreške Llorisa.

Bilo je ovo finale s najviše golova od 1966. godine kad su Englezi u finalu pobijedili Zapadnu Njemačku također 4:2, ali nakon produžetaka. Od tada je u dva navrata palo po pet golova. Godine 1970. Brazil je sa 4:1 pobijedio Italiju, a 1986. je Argentina s 3:2 bila bolja od Zapadne Njemačke.