Hrvatski košarkaši solidni u talijanskoj i turskoj ligi

U NEDJELJU su igrane utakmice 23. kola talijanske Lega A Basket, a još su jednom s uspjehom nastupila tri hrvatska košarkaša. Najbolji od njih je bio Jasmin Perković, koji nosi dres Cremone.

Njegova momčad nije došla do uspjeha kod Pepsci Caserte budući da je poražena 95:79, no Perković je za 30 minuta postigao 17 poena (drugi strijelac svoje momčadi). Perković je upisao i šest skokova, te dvije asistencije, a nepogrešiv je bio za dva poena 5-5, kao i s linije slobodnih bacanja 4-4. Pogodio je jednu od tri upućene trice.

Sa 88:64 je Angelico Biella vrlo lako svladala Scavolini na svom parketu. Hrvatski centar Goran Suton je bio solidan, te je za trideset minuta postigao osam poena uz deset skokova. Za dva poena je gađao 3-5, za tricu 0-1, a s linije slobodnih bacanja 1-2.

I na kraju, Rok Stipčević i njegov Cimberio Varese su na svom parketu pobijedili rimsku Lottomaticu 84-78. Stipčević je za 29 minuta postigao 14 poena uz šest asistencija. Pogodio je sva tri šuta za dva poena, ali je i promašio dvije trice, te pogodio osam slobodnih bacanja, svih osam u neizvjesnoj završnici.

Solidni hrvatski košarkaši

Tomislav Ružić postigao je 14 poena, a Jurica Žuža 11 u porazu njihovog kluba Tofaşa u gostima kod Aliage 70:69 u ogledu 23. kola turskog košarkaškog prvenstva.

Ružić je odigrao 31 minutu. Šutirao je 6-9 za dva poena i 2-3 iz slobodnih bacanja. Imao je 3 skoka, jednu asistenciju i 3 osvojene lopte, uz dvije izgubljene.

Žužin je učinak bio lošiji. Odigrao je 19 minuta, a za 11 koševa šutirao je 3-8 iz igre i 5-6 iz slobodnih bacanja. Uknjižio je 3 skoka i dvije izgubljene lopte.

Momčad Galatasaraya izgubila je u gostima kod Banvita 75:67. Sada obje momčadi imaju omjer pobjeda i poraza 18-5. Ispred njih je vodeći Fenerbahče s omjerom 20-3.

Lukša Andrić je u Galatasarayu u 17 minuta igre postigao 12 koševa. Šutirao je 5-9 iz igre i 2-3 iz slobodnih bacanja. Dodao je 5 skokova, te po jednu asistenciju, osvojenu i izgubljenu loptu.

TBL liga, 23. kolo:

Banvit - Galatasaray 75:67

Alioaga - Tosaş 70:69

Belediye - Karsiyaka 85:81

Redoslijed: 1. Fenerbahçe 20-3, 2. Galatasaray 18-5, 3. Banvit 18-5, 4. Efes Pilsen 16-7...