Hrvatski rukometaši bolji od Tunisa

HRVATSKA rukometna reprezentacija upisala je pobjedu na otvaranju Croatia Cupa u Rovinju. Svjetski prvaci i olimpijski pobjednici su pobijedili reprezentaciju Tunisa 28:27 (12:14).

Odabranici izbornika Line Červara došli su do pobjede teže nego što je očekivano. U prvom poluvremenu hrvatska vrsta je igrala nedovoljno agresivno u obrani, s mnoštvo pogrešaka u napadu. Stoga niti ne čudi što su Tunižani prvi dio dobili u svoju korist (14:12).

U nastavku utakmice Hrvatska je zaigrala daleko angažiranije. U prvih pet minuta nastavka serijom 6:1 okrenuli su rezultat. U pojedinim trenucima imali su i pet pogodaka prednosti (21:16).

Tunis je vrlo borbenom igrom do kraja utakmice uspio ublažiti poraz. Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Slavko Goluža (8), te Goran Šprem (5), dok je Tunis predvodio Aved (8).

U drugom dvoboju Croatia Cupa u petak će u Rovinju snage odmjeriti Tunis i Srbija i Crna Gora, dok će u posljednjem dvoboju u subotu u Rijeci Hrvatska igrati protiv SCG.