Hrvatski rukometaši osvojili Croatia Slovenia Cup

HRVATSKA rukometna reprezentacija pobijedila je Sloveniju rezultatom 25:23 u trećoj utakmici Croatia Slovenia Cupa i osvojila turnir.

Naši rukometaši slavili su na turniru u Puli u petak protiv Mađarske rezultatom 33:30, no poraženi su u subotu protiv europskih prvaka Njemačke.

Olimpijski pobjednici i svjetski doprvaci  pripremaju se za predstojeće europsko prvenstvo u Švicarskoj.

Utakmica se igra pred 3000 gledatelja. Ovo je posljednji nastup naših rukometaša na Croatia/Slovenia Cupu.

Hrvatska je u utakmicu bolje krenula nego dan ranije kada je igrala s Njemačkom.

Slovenci su u prvoj polovici prvog poluvremena iz četiri kontre imali stopostotnu učinkovitost i preuzeli vodstvo.

Hrvatski golman Šola predvodio je u prvom poluvremenu dobru hrvatsku obranu s devet obrana.

Šola, Sulić, Balić i Šprem najviše su se u našoj reprezentaciji isticali u prvom dijelu utakmice.

U posljednjim minutama prvog poluvremena naširukometaši su napravili seriju od 4:1 i na odmor otišli s 14:10. Šola je imao čak 11 obrana.

Početkom drugog poluvremena Slovenci su se "vratili" u utakmicu smanjivši rezultat na 16:14.

Hrvatska je 50 sekundi prije kraja utakmice bila na +1 i imala priliku osvojiti prvo mjesto na turniru.

Postigavši još jedan zgoditak Hrvatska je pobijedila Sloveniju i osvojila Croatia Cup.

"Ključ je bio taj da smo morali sačuvati Savudrijsku valu na sportski način. Igrali su herojski." - kazao je u šali izbornik rukometaša Lino Červar.