HSV pobijedio u Gelsenkirchenu i ostao u utrci za naslov

NOGOMAŠI HSV-a ostali su u utrci za naslov prvaka Bundeslige nakon što su na gostovanju kod Schalkea pobijedili 2:1.

Tako se Hamburg izjednačio na ljestvici sa Bayernom i Wolfsburgom, te svi oni imaju 48 bodova, jedan manje od vodeće Herthe.

Utakmica u Gelsenkrichenu bila je relativno mirna do 70. minute kada je atmosferu zakuhao domaći vratar Neuer. Grdno je pogriješio prilikom istrčavanja izvan šesnaesterca kada je glavom želio odagnati opasnost. No, slabo je zahvatio loptu, a ona je aterirala kod Paola Guerrera koji je lako postigao vodeći pogodak za goste.

Samo četiri minute kasnije isti je igrač dobio savršenu loptu dva-tri metra od vratiju Schalkea, te je neometan postigao i drugi pogodak.

Mala nada se Schalkeu otvorila deset minuta prije kraja kada je Farfan smanjio, no do kraja domaćin nije smogao spretnosti izjednačiti (makar su imali dvije lijepe prilike), te je Hamburg uzeo tri jako važna boda.

Ivica Olić nije igrao za goste, kao i ozlijeđeni Mladen Petrić, dok je Ivan Rakitić bio na terenu sat vremena u dresu Schalkea, kada ga je zamijenio Halil Altintop.