LIGA NACIJA

ITALIJA - BiH 1:1 Džeko zabio za veliki bod na startu Lige nacija

ITALIJA i Bosna i Hercegovina odigrale su 1:1 u prvom kolu elitne skupine 1 Lige nacija.

Džeko načeo domaće

Utakmica se igrala na stadionu Artemio Franchi u Firenci, a poveli su gosti golom Edina Džeke u 57. minuti. Kapetan BiH najbolje se snašao nakon što mu je poslije kornera glavom asistirao stoper Toni Šunjić.

Talijani su izjednačili u 67. preko Interovog veznjaka Stefana Sensija. Gol mu je sjajnim dodavanjem pripremio Lorenzo Insigne, najbolji talijanski igrač večeras. Lopta se na putu do gola odbila od bloka i prevarila golmana Šehića.

Italija je bila bolja i u posjedu lopte i u udarcima, no BiH kući nosi veliki bod iz Firence.

Nizozemcima dovoljan jedan gol za pobjedu protiv Poljaka

U drugoj utakmici skupine Nizozemska je u Amsterdamu svladala Poljsku s minimalnih 1:0.

Pogodak vrijedan sva tri boda zabio je Tottenhamov krilni napadač Steven Bergwijn u 61. minuti.