James zabio gol nakon četiri mjeseca, Bayern pregazio Schalke

PRVI PUT od početka sezone Bayern je utakmicu započeo sa sva četiri nova pojačanja, Jamesom, Tolissom, Rudyjem i Süleom. Posebno impresivan u derbiju 5. kola Bundeslige protiv Schalkea bio je upravo James Rodriguez.

Kolumbijac je u 25. minuti izborio jedanaesterac nakon što je njegov centaršut Naldo zaustavio rukom. Penal je pogodio Lewandowski, a James je četiri minute kasnije riješio utakmicu na asistenciju Tolissa, što mu je bio prvi klupski gol nakon 136 dana. Odličnu partiju zaključio je u 75. minuti kad je asistirao Vidalu za konačnih 3:0.

Tako je Bayern nakon poraza od Hoffenheima pretprošlog vikenda, u devet dana zablistao. Momčad Carla Ancelottija je u Ligi prvaka razbila Anderlecht 3:0, prošle subote poderala je Mainz 4:0 i danas rutinski pregazila inače vrlo dobar Schalke.

Borussia iz Mönchengladbacha je s 2:0 bila bolja od Stuttgarta, a Augsburg je pobijedio Leipzig 1:0. Wolfsburg i Werder su podijelili bodove, bilo je 1:1.