COPA AMERICA

JAPAN - ČILE 0:4 Sanchez zabio gol nakon pet mjeseci

NOGOMETAŠI Čilea su u Sao Paulu u 1. kolu skupine C Copa Americe pobijedili Japan 4:0 i na najbolji mogući način krenuli u obranu naslova.

Žilavi Japanci, koji su na Copu došli s pozivnicom organizatora, držali su se do 41. minute i vodećeg gola Pulgara. To je presjeklo Čile koji je već u 54. minuti primio drugi gol, da bi u zadnjih osam minuta visoku pobjedu osigurali Sanchez i Vargas.

Alexisu Sanchezu to je bio prvi gol za klub ili reprezentaciju od siječnja ove godine, dok je Vargas svojim pogotkom prestigao Marcela Salasa na ljestvici najboljih strijelaca Čilea te mu vodeći Sanchez bježi samo četiri gola.

Nogometaš Manchester Uniteda apsolutni je rekorder čileanske reprezentacije. Ima najviše nastupa (125), najviše golova (42), najviše asistencija (36) i najviše pobjeda (63).

Čile u 2. kolu igra protiv Ekvadora, dok će Japanci na Urugvaj.