SERIE A

JUVENTUS - BOLOGNA 2:1 Pjanić, Buffon i prečka za pobjedu prvaka

UZBUDLJIVA utakmica odigrala se u Torinu gdje je Juventus svladao Bolognu s 2:1 (1:1) u sklopu osmog kola Serie A.

Prije svega, obilježio ju je povratak Siniše Mihajlovića na klupu svoje momčadi nakon što je odradio i drugi ciklus kemoterapije u svojoj borbi protiv akutne leukemije. U skladu s njegovim borbenim karakterom, tako je odigrala i Bologna protiv prvaka Italije.

Hrabro su se suprotstavili lideru Serie A, ali nisu imali sreće i doživjeli su poraz. U posljednjim trenucima utakmice prvo je sudac Massimiliano Irrati odlučio ne svirati penal, iako je De Ligt poslije nespretnog uklizavanja rukom dirao loptu, a zatim je prečka zaustavila šut Paragvajca Santadera, pa potom i fantastični Buffon.

Prethodno  je Miralem Pjanić u 56. minuti bio najspretniji u kaznenom prostoru Bologne za vodstvo Juventusa 2:1, a u prvom poluvremenu golove su zabijeli Cristiano Ronaldo u 19. minuti na jednoj i Danilo u 26. na drugoj strani.