Kalinić starter nakon dva mjeseca u tipičnoj Atleticovoj pobjedi

ATLETICO MADRID došao je do nove minimalne pobjede prvenstvu. U Madridu je u sklopu utakmice 27. kola španjolske La Lige pao Leganés nakon minimalne prednosti od 1:0.

I to iz odbitka poslije kaznenog udarca.

U poprilično nezanimljivoj utakmici bez previše pravih šansi i lijepog nogometa, trenutak odluke došao je u 50. minuti. Nikola Kalinić petom je proigrao Angela Correu koji je srušen, a sudac je bez imalo dvojbe pokazao na bijelu točku.

Odgovornost je preuzeo Saul Niguez kojem je prvi udarac iz penala obranio Andrej Lunin, ali Španjolac nije promašio u drugoj šansi iz odbitka i sigurno je pogodio za konačnih 1:0 na stadionu Wanda Metropolitano.

Nikola Kalinić bio je starter u postavi Diega Simeonea prvi put od 26. siječnja i utakmice protiv Getafea. Bivši napadač Hajduka igrao je do 73. minute, a onda ga je zamijenio Juanfran.

Madriđani su tako nastavili niz bez primljenog pogotka koji sada sadrži čak četiri utakmice.