Karlović bez finala u New Havenu

IVO KARLOVIĆ izgubio je polufinalni susret ATP turnira u New Havenu (nagradni fond 675 tisića dolara) od Amerikanca Mardyja Fisha.

Fish je izborio plasman u finale pobjedom nad Karlovićem 7-6(3), 6-4, nakon sat i 35 minuta igre. Karlović je u prvom setu propustio veliku priliku. Vodio je 5-3, a u devetom gemu je propustio 30-40, set loptu na servis Fisha. Ipak, ostao mu je servis za set kod vodstva 5-4, ali je pri vodstvu 30-15 jedan relativno lagani smeš zapucao u mrežu.

U drugom setu, ključni trenutak zbio se u sedmom gemu, kada je Amerikanac oduzeo servis našem tenisaču. Karlović je kod 3-5 spasio meč loptu, a u 10. gemu je zaprijetio s 15-30, no, Fish je dobio posljednja tri poena u meču.

Fish je, tako, u petom pokušaju napokon uspio pobijediti najvišeg tenisača na Touru. Predhodna četiti susreta dobio je Karlović, 2004. na Australian Openu, 2005. na US Openu, te ove godine u San Joseu i londonskom Queen's Clubu.

U drugom polufinalu, kasno noćas po našem vremenu, igrat će Amerikanac James Blake i Francuz Paul-Henri Mathieu.