Klasnić zaslužan za bod u Bielefeldu

NOGOMETAŠI Werdera su zaslugom Ivana Klasnića, koji je iznudio jedanaesterac, odigrali 1:1 u Bielefeldu u utakmici 25. kola njemačkog prvenstva.

Ključni trenutak se dogodio u 46. minuti kada je trener gostiju Thomas Schaaf odlučio uvesti u igru hrvatskog reprezentativca Ivana Klasnića umjesto Almeide.

Dotad je Werder gubio 1:0, ali su nakon ulaska Klasnića postali daleko konkretniji u napadu, a Klasnić je k tome iznudio jedanaesterac u 70. minuti kada je bio srušen u šesnaestercu. Diego je realizirao udarac s bijele točke i Werder je time uzeo barem jedan bod s kojim su na dva boda od drugoplasiranog Hamburga.

Jurica Vranješ je utakmicu odgledao s Werderove klupe, dok je Andre Mijatović odigrao cijelu utakmicu za domaći sastav.

Josip Šimunić je igrao cijelu utakmicu za Herthu koja je u Berlinu poražena od Schalkea, koji je igrao bez ozlijeđenog hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića.

Gosti iz Gelsenkirchena su vodili s 2:0 već nakon 23. minute, a domaćini su uz silan trud do kraja uspjeli tek smanjiti rezultat.