Košarkaši uvjerljivi i protiv Latvije

HRVATSKA je uvjerljivom pobjedom protiv Latvije osigurala prvo mjesto u A skupini na Efes kupu, pripremnom košarkaškom turniru u Izmiru.

Izabranici Jasmina Repeše pobijedili su Latviju 102-80 (53-46). Nakon što su u prvom poluvremenu dva puta imali po 12 koševa prednosti, a na odmor su otišli sa plus 7 (53-46), hrvatski su košarkaši u nastavku kontrolirali rezultat, a konačnih 102-80 je i najveća razlika.

Repeša je utakmicu počeo s petorkom Ukić, Kus, Rozić, Markota i Barač, ali je tijekom 40 minuta izrotirao svih 12 igrača u zapisniku. Mario Kasun je s 19 koševa bio naš najbolji strijelac, a pratili su ga Popović s 13, Planinić s 12, Markota s 11 i Rozić s 10 koševa.

U sastavu Latvije, prvog suparnika naše reprezentacije na Europskom prvenstvu u Španjolskoj, Valters i Skele su ubacili po 15 koševa, dok je njihov najbolji igrač, centar Andriš Biedrins, ubacio 9 poena, a sa 6 uhvaćenih lopti bio je prvi skakač utakmice.

Nakon jučerašnje pobjede nad Turskom 72-60, i večerašnje nad Latvijom, Hrvatska je osigurala prvo mjesto u skupini.

U prvoj današnjoj utakmici, Srbija je u B skupini pobijedila Poljsku sa 100-68, čime je osvojila prvo mjesto u skupini.

Sutra u 15.30, Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Poljske, a u drugom polufinalu (18.00) sastat će se Turska i Srbija.