Kup Uefa: Benko zabio za bod u St. Peterburgu

BIVŠI Varteksov nogometaš Leon Benko (24) donio je Nürnbergu bod s teškog gostovanja kod Zenita u St. Peterburgu zabivši za konačnih 2:2.

Hrvatski napadač bundesligaške momčadi u igru je ušao u 81. minuti, a izjednačio je tri minute potom glavom nakon kornera s desne strane. Nadskočio je pred golom suparničke igrače i kroz noge Širla poslao loptu iza gol-linije. Širl, koji je pokrivao lijevu stativu domaćeg gola, tom je prilikom reagirao vrlo dekoncentrirano.

Nijemci su vodili golom Charisteasa od 25 minute, nakon sjajne akcije napadačkog reda gostiju po lijevoj strani. Još su ljepše kombinirali Rusi po desnoj strani u 76. minuti, kada je Pogrebnjak izjednačio na 1:1. Isti je igrač najzaslužniji i za vodeći gol domaćih u 79. minuti, nakon što je oteo loptu gostima i proigrao Aršavina koji je asistirao strijelcu Ionovu.

Rusi su totalno nadigrali Nijemce, pucajući prema golu čak 21 put (10 puta u okvir) naprama samo osam udaraca (sedam u okvir) gostiju.

Nijemcima je to prvi bod iz dvije utakmice, Rusi su stigli do petog iz tri dvoboja.