Kvalifikacije za SP: Nova pobjeda Ćire Blaževića

ĆIRO i njegova reprezentacija Bosne i Hercegovine ubilježila je drugu pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2010. godine.

Nakon što su Estoniji zabili sedam pogodaka, igrači koje vodi Blažević su protiv Armenije bili daleko milostiviji. Pitanje pobjednika su riješili u devet minute, kada je prvo Emir Spahić svladao Berezovskog u 31. minuti, a na taj pogodak se nadovezao i Edin Džeko u 39. minuti.

Do kraja utakmice još se Zlatan Muslimović upisao u strijelce za domaće (dva puta), dok su gosti uspjeli doći do počasnog pogotka kojeg je u 85. minuti postigao Minasyan.

Atmosfera u Zenici, destinaciji gdje BiH stalno igra domaće utakmice, ponovno je bila odlična.

Kvalifikacije za SP, skupina 5:

Bosna i Hercegovina - Armenija 4-1 (Spahić 31, Džeko 39, Muslimović 55, 89 / Minasyan 85)