Livaja na korak od Lige prvaka nakon bitke u Mađarskoj

VIDEOTON - AEK 1:2, prva utakmica play-offa za skupinu Lige prvaka. Utakmicu su obilježila dva crvena kartona zbog oštrih startova, po jedan za svaku momčad.

Grčki prvak pobijedio je kod mađarskog nakon što je domaćin u 23. minuti ostao s igračem manje, kada je ofenzivni veznjak Szabolcs Huszti isključen zbog grubog prekršaja

Deset minuta kasnije goste u vodstvo dovodi Viktor Klonaridis, a u 49. minuti još veću prednost donosi im Anastasios Bakasetas.

Ipak, isti igrač isključen je samo pet minuta kasnije, također zbog grubog nasrtaja na protivnikov gležanj, pa je AEK izgubio brojčanu prednost.

Rezultatska mu je pak prepolovljena u 67. minuti, kada Danko Lazović postiže jedni gol za Videoton, koji tako na uzvrat u Atenu odlazi s barem malom prilikom da prođe u Ligu prvaka.

Naravno, momčad Marka Livaje koji je u napadu AEK-a igrao do 86. minute daleko je bliže velikom uspjehu jer na svom terenu brani lijepu prednost iz prve utakmice.