Livaja zabio Celticu i odveo AEK prema Ligi prvaka

Screenshot

MARKO LIVAJA preporodio se dolaskom u AEK prošle godine. Bio je jedan od ključnih igrača prilikom osvajanja grčkog naslova, a ove sezone nastavlja u istom tonu. Na uzvratu trećeg pretkola LP-a postigao je gol u pobjedi njegovog kluba 2:1, kojim je prvak Grčke izbacio prvaja Škotske.

AEK je iz prve utakmice trećeg pretkola Lige prvaka donio aktivnih 1:1 iz Glasgowa, gdje je gostovao kod Celtica.

U uzvratu na domaćem terenu poveo je u 6. minuti golom Rodriga Gala, a u 50. minuti Livaja je povisio na 2:0.

Nakon centaršuta iz slobodnjaka loptu je glavom pred gol poslao Lambropoulos, gdje Livaja također glavom zakucava za delirij na Olimpijskom stadionu u Ateni.

Prilikom ove akcije jako loše je reagirala obrana Celtica na čelu s Jozom Šimunovićem.

U 78. minuti za goste je na 2:1 smanjio Scott Sinclair, ali Celtic nije mogao do još jednog gola i velikog preokreta.