Liverpool i Chelsea u osmini finala, Inter izborio prolazak

ENGLESKI nogometni prvak Chelsea rutinski je odradio dvoboj petog kola G skupine Lige prvaka, gostovanje u Bruxellesu i pobjedom protiv Anderlechta 2:0 (2:0) osigurao je plasman u osminu finala.

Londonska momčad je već nakon 15 minuta vodila 2:0, a golove su postigli Hernan Crespo (8) i Ricardo Carvalho (15).

U drugom susretu Liverpool i Real Betis su na Anfieldu odigrali bez pogodaka i Redsi su također osigurali nastavak natjecanja.

Premda bi Betis pobjedom u posljednjem kolu mogao bodovno dostići Chelsea, zbog slabijeg međusobnog skora ne može prestići Blues. Španjolcima ostaje utjeha kako će natjecanje nastaviti u Kupu UEFA.

H skupina

Kao što se i očekivalo milanski Inter je u susretu petog kola H skupine nogometne Lige prvaka na San Siru pobijedio slovačku Artmediu (4:0) i tako osigurao mjesto u osmini finala elitnog nogometnog natjecanja.

Inter je sav posao obavio u prvom poluvremenu golovima Luisa Figa (28) i Adriana (41), a Brazilac je u nastavku još dva puta zatresao suparničku mrežu i to u 59. i 74. minuti.

U drugom susretu u skupini H Porto i Rangers odigrali su 1:1. Porto je poveo u 60. minuti pogotkom Lisandra Lopeza, a goste je spasio Ross McCormack u 83. minuti. Gosti su nastupili bez hrvatskog reprezentativca Dade Prše, kojem je u derbiju protiv Celtica napuknuo mišić i mora mirovati tri tjedna..

U posljednjem kolu sastaju se Rangers i Inter, te Artmedia i Porto.