Ljubičić u četvrtfinalu Basela

HRVATSKI tenisač Ivan Ljubičić plasirao se u četvrtfinale "Davidoff Swiss Indoorsa", ATP teniskog turnira, što se za nagradni fond od 975.000 dolara igra u Baselu.

Naš najbolji tenisač je u dvoboju 2. kola nakon dva sata i 23 minuta igre pobijedio drugog nositelja i wimbledonskog pobjednika, Švicarca Rogera Federera 7:6 (5), 6:7 (5), 6:4.

Prva dva seta razriješena su u trinaestoj igri. U prvom "tiebreaku" slavio je "Ljubo", dok je u drugom švicarski tenisač bio bolji. U trećem setu Ljubičić je vrlo brzo oduzeo servis svom protivniku i poveo sa 2:0. Odličnom igrom uspio je do kraja seta zadržati prednosti i tako upisati treću pobjedu protiv Federera u dosadašnjih šest međusobnih ogleda.

Ljubičićev protivnik u četvrtfinalu je Ekvadorac Nicolas Lapentti koji je pobijedio Nijemca Tomasa Behrenda 7:6, 6:1.