HNL

Lovrić zabio za minimalnu pobjedu Osijeka protiv Rumunja

OSIJEK je u Beltincima, slovenskom gradiću nedaleko od granice s Hrvatskom, odigrao pripremnu utakmicu s novim rumunjskim prvoligašem Universitateom Cluj. Susret je završio minimalnom pobjedom Osječana 1:0, a strijelac pogotka bio je Kristijan Lovrić s bijele točke u 72. minuti.

Prve poluvrijeme bilo je izrazito tvrdo i u prvih dvadesetak minuta nije bilo ni naročitih prilika. Najzanimljiviji detalj prvog dijela susreta je taj što su se momčadi na terenu pojavile u opremi vrlo slične boje, pa su Rumunji morali mijenjati dresove.

U prvoj postavi Osječana bili su isključivo igrači koji su i prošle sezone bili u kadru trenera Nenada Bjelice i njegovog stožera. U 64. minuti Bjelica je s klupe uveo devet novih igrača, a na terenu je iz početne postave ostavio Darka Nejašmića i Kristijana Lovrića.